top of page

6 listopada 2022

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła


1. W ubiegłą niedzielę za pośrednictwem Telewizji Polonia msza święta z naszej Bazyliki dotarła do Polaków i Polonii na całym świecie. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia. Za piękne przygotowanie oprawy tej wyjątkowej Eucharystii dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Pocztom sztandarowym oraz Scholi Marana Tha. Radzie Parafialnej dziękujemy za przygotowanie poczęstunku dla ekipy telewizyjnej, a wolontariuszom ze służby porządkowej bardzo dziękujemy za zapewnienie porządku i bezpieczeństwa podczas całego wydarzenia. Dziękujemy również naszym parafianom za liczne przybycie na tą wyjątkową uroczystość.


2. Dzisiaj odwiedziła nas Księgarnia Salezjańska z Łodzi z szeroką ofertą wydawnictw religijnych. Osoby zainteresowane zaproszone są po mszy świętej na stoisko znajdujące się w kruchcie naszego kościoła.


3. Prowadzimy zbiórkę dla osób bezdomnych. Przyniesione dary można składać w wyznaczonym miejscu. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane do Bahnhofsmission na Ostbahnhof. Odpowiedzialnym za zbiórkę jest ks. Janusz Kuskowski, który pracuje w Bahnhofsmission z bezdomnymi.


4. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Radość Gwiazdki, czyli przygotowaniu paczki dla konkretnego dziecka z domu dziecka w Polsce lub Niemczech. Informacje o tym jak przygotować paczkę można znaleźć w gablocie przed kościołem i na naszej stronie.
5. W listopadzie wypominki w Bazylice odmawiane są codziennie o godzinie 17.30. W innych kościołach, zgodnie z panującym zwyczajem. Kartki na wypominki można zabrać przy wyjściu z kościoła, a wypełnione składać w zakrystii.


6. Kurs przedmałżeński w naszej misji rozpocznie się w najbliższy wtorek. Zajęcia odbywają się o godzinie 19.00 w Domu Jana Pawła II. Terminy wszystkich spotkań znajdują się na plakacie przed kościołem, jak i na naszej stronie internetowej.


7. W czwartek – 10 listopada – zapraszamy na spotkanie wspólnoty męskiej.


8. Ruch Szensztacki serdecznie zaprasza na spotkanie z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną na Frohnau w przyszłą sobotę – 12 listopada o godzinie 15tej. Spotkanie zacznie się koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie odbędzie się Msza św.


9. W piątek – 11 listopada o godzinie 18.00 - z okazji Święta Niepodległości Polska Rada Związek Krajowy w Berlinie zaprasza na ognisko pt. Płomień Niepodległości. Impreza odbędzie się w Reiterhof-Qualitz-Domaradzki na Lübras. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie.
10. W sobotę – 12 listopada o godzinie 21.00 przy grobie błogosławionego Bernarda Lichtenberga w kościele Maria Regina Martyrum zostanie odprawiona msza po której nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza, jak i nabożeństwo będą sprawowane w języku niemieckim i polskim. Oprawą muzyczną oraz przygotowaniem nabożeństwa zajmuje się młodzież z naszej Oazy. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.


11. W niedzielę – 13 listopada o godzinie 15.00 na cmentarzu Domfriedhof St. Hedwig III, przy Ollenhauerstr sprawowana będzie msza święta za zmarłych z naszych rodzin a po mszy odbędzie się procesja z modlitwami za zmarłych i poświęcenie grobów. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.


12. W niedzielę - 13 listopada - w naszej Bazylice odbędą się główne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny, a po niej dobędzie się uroczysty Koncert Niepodległości w wykonaniu Niemiecko-Polskiej Orkiestry Młodzieżowej. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania.


13. W sobotę – 19 listopada – organizujemy Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. Aby wziąć w nim udział należy przebrać się za ulubionego świętego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 mszą świętą dla dzieci, później w korowodzie przejedziemy do Domu Jana Pawła II. Podczas balu przewidziane są zabawy i konkursy dla dzieci. W czasie kiedy dzieci będą bawić się pod opieką animatorów rodzice będą mogli spotkać się na kawę i ciastko w pomieszczeniach sąsiadujących. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy rodziców o zgłoszenie udziału dzieci w przez e-mail: wszyscyswieciberlin@gmail.com Na zgłoszenia czekamy do 17 listopada.
14. W niedzielę – 20 listopada – na wieczornej mszy święte o godzinie 18.00 będziemy gościć ojca Johna Bashoborę. Ojciec John wygłosi słowo Boże, a po mszy święte poprowadzi konferencję i adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.15. Wiesz, że Bóg nieustannie chce się z Tobą spotkać. Chce Ci dać nowe życie, porozmawiać, nawet po latach niewidzenia i braku kontaktu. Nawet, jeśli myślisz, że jesteś daleko, to daj Jemu i sobie szansę. A co się stanie, kiedy się spotkacie? Jedno jest pewne - kiedy doświadczysz Boga, już nic nie będzie takie samo. Tymi słowami Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Bartłomieja zaprasza na kurs Nowe Życie. Odbędzie się on w weekend 25-27 listopada 2022 r. w Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie, w Domu Jana Pawła II, znajdującym się z tyłu bazyliki św. Jana Chrzciciela.


16. Opłata za kurs wynosi 15 euro. Kurs rozpoczyna się w piątek o godzinie 18 i potrwa do niedzieli do godziny 14.


17. W zakrystii dostępne są kalendarze na rok 2023. Koszt kalendarza to 5 Euro. Dochód z kalendarza przeznaczony jest na utrzymanie i rozwój polonijnego domu spotkań „Haus Concordia”.


18. Zachęcamy do zabrania z sobą do domu najnowszego numeru „Naszego Słowa”.


19. W czasie Wielkiego Postu, w dniach 20 – 27 marca 2023 r. ks. Proboszcz zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt wyjazdu to 890 EUR + 250 USD. Program wyjazdu, link do zgłoszeń, oraz wszelkie szczegóły odnośnie wyjazdu można otrzymać w zakrystii.


20. Na zakończenie liturgii pomódlmy się o pokój na świecie. Pod Twoją obronę…

657 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page