top of page

28 listopada 2021

Zaktualizowano: 5 gru 2021

Pierwsza Niedziela Adwentu


1. Rozpoczął się Adwent, nowy rok liturgiczny, czas naszego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty, czyli Msza o Najświętszej Maryi Pannie, sprawowana będzie w bazylice św. Jana Chrzciciela, od poniedziałku do soboty, o godz. 7.00.


2. W drugą niedzielę Adwentu – 5 grudnia 2021 o godz. 16.00, chór Junges Consortium z Berlina pod dyrekcją Vinzenza Weissenburger, da koncert bożonarodzeniowej muzyki chóralnej, takich mistrzów jak: Francis Poulenc, Heinrich Schütz i Felix Mendelssohn Bartholdy. Chór ten koncertował m.in. w Polsce i wielu stolicach świata. Wstęp jest wolny z zachowaniem reguły 2G.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w Bazylice rozpoczyna się o godz. 17.00. Natomiast w sobotę, tradycyjnie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się po mszy świętej wieczornej.


4. Drodzy Parafianie, ze względu na wzrastającą lawinowo liczbę zakażeń koronawirusem Archidiecezja Berlińska ogłosiła nowe wytyczne dotyczące sprawowania mszy świętych i nabożeństw.


Zgodnie z tymi wytycznymi, od I Niedzieli adwentu, czyli 28 listopada na terenie Archidiecezji Berlińskiej wszystkie nabożeństwa mają być sprawowane w wymogu sanitarnym 2G, oznacza to, że w nabożeństwie mogą wziąć udział ozdrowieńcy lub osoby zaszczepione.


Wyjątki stanowią:

- Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

- Osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą być zaszczepione. W tym wypadku, osoby te muszą okazać aktualny, negatywny wynik testu.


W naszej Misji będą również sprawowane msze święte w wymogu sanitarnym 3G, a zatem oprócz ozdrowieńców i osób zaszczepionych w nabożeństwach tych będą mogły uczestniczyć osoby, które będą posiadały negatywny wynik testu. Nabożeństwa takie będą sprawowane:


W Niedzielę i święta:

- Bazylika o godzinie 12.00

- Spandau 12.00

- Wedding 16.00

- Karlshorst 11.00


W dni robocze:

- Bazylika o godzinie 18.00


Bardzo prosimy o posiadanie przy sobie niezbędnych dokumentów i okazywanie ich wolontariuszom przy wejściu do kościoła. Jednocześnie uwrażliwiamy wszystkich naszych parafian, że brak odpowiedniego dokumentu grozi wysokimi karami grzywny dla konkretnej osoby i gigantycznymi dla całej parafii. Prosimy więc o pokorne i odpowiedzialne potraktowanie tej sytuacji.


Jest to sytuacja trudna, uciążliwa, ale nie dotyczy tylko kościoła, ograniczenia te wprowadzone zostały w większość sfer życia społecznego. Prosimy więc wszystkich naszych parafian o cierpliwość, wyrozumiałość i empatię, a przede wszystkim życzliwe traktowanie wolontariuszy ze służby porządkowej.


Przypominamy jednocześnie, że wszystkie znane nam już środki, jak wypełnianie kartek z danymi, maseczki, dezynfekcja rąk, są nadal aktualne i obowiązujące.


5. W naszym Biurze Parafialnym PMK w Berlinie obowiązują normy 3G.


6. Zachęcamy, aby nabyć kalendarz na rok 2022, wydany przez Polska Misję Katolicką w Niemczech, jako cegiełka na rzecz remontu i utrzymania Haus Concordia. Poświęcony jest on błogosł

awionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Koszt kalendarza 5 Euro.


7. Nowy numer „Nasze Słowo” na Adwent zawiera piękny dodatek Ewangelii i modlitwy na Wigilię. W zakrystii oraz w Biurze Parafialnym można zaopatrzyć się już w poświęcone opłatki na stół wigilijny.


8. Kalendarz Liturgiczny:

- wtorek – 30 listopada - święto św. Andrzeja, apostoła

- piątek – 3 grudnia - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

- sobota – 4 grudnia - wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła i św. Barbary, dziewicy i męczennicy


9. Parafia St. Marien na Spandau organizuje w dniach 4 – 5 grudnia bazar adwentowy. Zachęcamy do wzjęcia w nim udziału, zwłaszcza w następna niedzielę przed i po mszy św., by w ten sposób wesprzeć remont organów tego kościoła. Roraty na Spandau w każdą środę o godz. 18.30.


10. W poniedziałek rozpoczyna się Nowenna do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP (8-go grudnia). Módlmy się za wstawiennictwem Matki Bożej o dobre przygotowanie na przyjście Zabawiciela. – Pod Twoją obronę ...


11. Wszystkim Parafianom, w imieniu całej wspólnoty salezjańskiej życzymy błogosławionego Adwentu.442 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page