top of page

21 listopada 2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


1. W sobotę 20 listopada w naszej Misji odbył się pokaz specjalny filmu pt. „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Na pokazie był obecny reżyser filmu Tadeusz Syka oraz Adam Nurek – jeden z współtwórców filmu. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy zdecydowali się spędzić wieczór na tej propozycji.


2. Drodzy Parafianie, ze względu na wzrastającą lawinowo liczbę zakażeń koronawirusem Archidiecezja Berlińska ogłosiła nowe wytyczne dotyczące sprawowania mszy świętych i nabożeństw.


Zgodnie z tymi wytycznymi, od I Niedzieli adwentu, czyli 28 listopada na terenie Archidiecezji Berlińskiej wszystkie nabożeństwa mają być sprawowane w wymogu sanitarnym 2G, oznacza to, że w nabożeństwie mogą wziąć udział ozdrowieńcy lub osoby zaszczepione.


Wyjątki stanowią:

- Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

- Osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą być zaszczepione. W tym wypadku, osoby te muszą okazać aktualny, negatywny wynik testu.


W naszej Misji będą również sprawowane msze święte w wymogu sanitarnym 3G, a zatem oprócz ozdrowieńców i osób zaszczepionych w nabożeństwach tych będą mogły uczestniczyć osoby, które będą posiadały negatywny wynik testu. Nabożeństwa takie będą sprawowane:


W Niedzielę i święta:

- Bazylika o godzinie 12.00

- Spandau 12.00

- Wedding 16.00

- Karlshorst 11.00


W dni robocze:

- Bazylika o godzinie 18.00


Bardzo prosimy o posiadanie przy sobie niezbędnych dokumentów i okazywanie ich wolontariuszom przy wejściu do kościoła. Jednocześnie uwrażliwiamy wszystkich naszych parafian, że brak odpowiedniego dokumentu grozi wysokimi karami grzywny dla konkretnej osoby i gigantycznymi dla całej parafii. Prosimy więc o pokorne i odpowiedzialne potraktowanie tej sytuacji.


Jest to sytuacja trudna, uciążliwa, ale nie dotyczy tylko kościoła, ograniczenia te wprowadzone zostały w większość sfer życia społecznego. Prosimy więc wszystkich naszych parafian o cierpliwość, wyrozumiałość i empatię, a przede wszystkim życzliwe traktowanie wolontariuszy ze służby porządkowej.


Przypominamy jednocześnie, że wszystkie znane nam już środki, jak wypełnianie kartek z danymi, maseczki, dezynfekcja rąk, są nadal aktualne i obowiązujące.


3. Ze względu na ograniczenia związane z wymogiem 2G wspólnota SNE św. Bartłomieja przy PMK w Berlinie podjęła decyzję o odwołaniu zaplanowanego na koniec listopada kursu „Nowe Życie”.


4. Ze względu na ograniczenia związane z wymogiem 2G odsuwamy również w czasie spotkania dla mężczyzn. Wrócimy do tego pomysłu na początku przyszłego roku, kiedy sytuacja będzie bardziej stabilna i przewidywalna.


5. W ostatnią niedzielę miesiąca – 28 listopada, po mszy świętej o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.


6. W zakrystii oraz Biurze Parafialnym można zaopatrzyć się już w opłatek na stół wigilijny.


7. Kalendarz Liturgiczny


- poniedziałek – 22 listopada - Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

- środa 24 listopada - Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy


8. Wszystkim Parafianom, w imieniu całej wspólnoty salezjańskiej życzymy dużo pokoju i pogody ducha na ten niełatwy czas.

558 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page