top of page

29 maja 2022

Siódma Niedziela Wielkanocna


1. Wczoraj w naszej Misji odbyła się uroczystość Bierzmowania. Na dwóch mszach o godzinie 10.00 i 12.00 z rąk ks. biskupa Matthiasa Heinricha sakrament bierzmowania przyjęło 49 młodych i dorosłych członków naszej wspólnoty misyjnej. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.


2. Wspólnota modlitewno - ewangelizacyjna św. Bartłomieja zaprasza wszystkie osoby potrzebujące umocnienia i uzdrowienia na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie jak odbędzie się w najbliższy wtorek 31 maja o godz. 19.15. Podczas nabożeństwa będzie również możliwość przystąpienia do indywidualnej modlitwy wstawienniczej.


3. Od środy zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie o godzinie 17.30.


4. W czwartek 2 czerwca o godzinie 10.30 z okazji Światowego Dnia Pokoju w naszej Bazylice zostanie odprawiona msza święta z udziałem Arcybiskupa Heiner’a Koch’a. Z tego powodu poranna msza święta w czwartek 2 czerwca zostanie odprawiona wyjątkowo o godzinie 7.00 rano.


5. W czwartek 2 czerwca o godzinie 19.00 w sali nad zakrystią odbędzie się spotkanie kantorów.


6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek miesiąca po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godziny 17.00. W pierwszą sobotę Nabożeństwo Fatimskie.


7. Wspólnota modlitewno- ewangelizacyjna św. Bartłomieja serdecznie zaprasza na czuwanie Zesłania Ducha Świętego, które odbędzie się 4 czerwca bezpośrednio po Czuwaniu Fatimskim.


8. W przyszłą niedzielę i poniedziałek obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W poniedziałek msze święte odprawiane są we wszystkich miejscach naszej obecności w porządku niedzielnym.


9. Młodzież wyjeżdżająca na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 spotyka się w sobotę 4 czerwca o 5.30 przed Bazyliką. Wyjazd autokaru zaplanowany jest na godzinę 6.00. Prosimy o punktualne przybycie.


10. Po ustaniu pandemii Ks. Marek Kędzierski – proboszcz z Chemnitz – zaprasza na zaległą pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 21 – 28 października. Osoby, które nie wycofały swoich środków i zapisów mają zagwarantowane miejsca na ten wyjazd. Natomiast istnieje jeszcze możliwość dołączenia do pielgrzymki. Zapisy i wszelkie informacje można otrzymać bezpośrednio u ks. Marka Kędzierskiego. E- mail i numer telefonu można otrzymać po mszy świętej w zakrystii.


11. W czwartek 9 czerwca o godzinie 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla mężczyzn. Tematem spotkania będzie Pracoholizm i wypalenie zawodowe. Gościem naszej wspólnoty będzie ojciec Rafał Huzarski – Jezuita.


12. W sobotę 11 czerwca po wieczornej mszy świętej z okazji jubileuszu 40 –lecia istnienia Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie wystąpi piosenkarka Antonina Krzysztoń. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu.


13. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli tzw. Boże Ciało. Tego dnia zapraszamy do udziału w centralnej Procesji Bożego Ciała jak odbędzie się o godzinie 18.00 na Bebelplatz. W czasie procesji będą czytane modlitwy w języku polskim. Zapraszamy wszystkich do czynnego udziału i dania świadectwa wierze przez swoją obecność.


14. W naszej wspólnocie będziemy świętować Boże Ciało w niedzielę 19 czerwca procesją wokół Bazyliki.


15. Na Spandau wspólnota niemiecka zaprasza 19 czerwca na mszę o godz. 10.00 i na procesję Bożego Ciała, która obędzie się bezpośrednio po mszy. Msza święta w języku polskim zostanie odprawiona o zwykłej porze, czyli o godzinie 12.00.


16. Na Karlshorst wspólnota niemiecka zaprasza 19 czerwca na mszę o godz. 9.00 i na procesję Bożego Ciała, która odbędzie się bezpośrednio po mszy. Przy trzecim ołtarzu wszystkie modlitwy będą odprawione w języku polskim. Msza święta w języku polskim o godzinie 11.00 zostanie odprawiona bez zmian.


17. 26 czerwca z okazji 40-lecia Polskiej Misji Katolickiej po mszy świętej o godzinie 12.00 odbędzie się Festyn Parafialny. O szczegółach będziemy informować bliżej terminu. Aktualnie poszukujemy chętnych, którzy chcieliby zaprezentować swoje talenty muzyczne lub wokalne na scenie festynu. Każdy kto chciałby wziąć udział w programie: Wolny Mikrofon proszony jest o zgłoszenia swojego udziału na e-mail podany w ogłoszeniach: wolnymikrofonfestyn@gmail.com


18. Polecamy najnowszy numer „Naszego Słowa”. Oprócz informacji z Berlina w numerze znajduje się ciekawie opracowany dodatek dla rodziców mówiący o tym jak mądrze wspierać dziecko, aby bezpiecznie poruszało się w cyberprzestrzeni.


19. Wszystkim parafianom i gościom życzymy nieustannie radości i mocy Zmartwychwstałego Chrystusa! Na zakończenie pomódlmy się o pokój na świeci i w szczególności na Ukrainie.
521 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page