top of page

3 października 2021

Dwudziesta Siódma Niedziela zwykła


1. W poniedziałek 27 września na cmentarzu komunalnym Altglienicke w Berlinie na ulicy Schönefelder Chaussee 100, odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika ofiar zamordowanych w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen. Uroczystość o tyle ważna dla naszej wspólnoty polonijnej, że pośród 1284 pochowanych tam ofiar, 436. zamordowanych to nasi rodacy, w tym 18 księży. Polecamy to miejsce uwadze wszystkich naszych parafian. Niech nasza modlitwa, kwiaty i znicze zaznaczą naszą pamięć o pochowanych tam ludziach.


2. W przyszłą niedzielę – 10 października – obchodzimy Dzień Papieski, który jest wyrazem wdzięczności i łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II. Dzień ten przypada zawsze w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra. Jako konkretny wyraz naszej pamięci o Papieżu Polaku, możemy tego dnia złożyć ofiarę na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.


3. We wrześniu wybieraliśmy członków nowej Rady Parafialnej. Ostateczny skład Rady to:

- Gabriela Andruszczenko

- Beata Drost

- Jan Garbarczyk

- Robert Gawlik

- Halina Grzeszczuk

- Elżbieta Haase – Nowocień

- Marzena Koperla

- Adam Koperla

- Daniel Kaiser

- Mirosława Petremant - Staniewska

- Fryderyk Stróż

- ks. Przemysław Kawecki SDB

- ks. Janusz Kuskowski SDB

- ks. Grzegorz Jeżewski SDB

- ks. Czesław Miszczyk SDB


Wszystkim członkom Rady Parafialnej gratulujemy zdobytego zaufania wyborców i życzymy Bożego błogosławieństwa.


4. Kalendarz liturgiczny

- poniedziałek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

- wtorek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

- czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej


5. W miesiącu październiku zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się codziennie o godzinie 17.30.


6. Wspólnota salezjańska, życzy wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.


Foto: Alina Leutner


283 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page